Projekt El Paso startuje!

Čas uzrál a po pěti letech se opět vracím k tvorbě neoficiálního rozšíření Bang! pro širokou veřejnost. V podstatě nepůjde o nic úplně nového a neozkoušeného, neboť se bude jednat o "to nejlepší" z mých dosavadních rozšíření. 

Z prvního rozšíření Wanted! si vypůjčím myšlenku nového balíčku karet s úkoly. Každé kolo se otočí jedna karta z tohoto balíčku. Na kartě poté bude napsán "úkol," který musí hráč splnit. Pokud se hráči podaří během kola splnit úkol (např. zahraj dvakrát kartu panika), bude odměněn třemi valouny zlata. Na rozdíl od původní verze bude odměna vždy jednotná. V podstatě jde tedy spíše o rozšíření pro zlatou horečku.

Z rozšíření Salt Lake City si vypůjčím několik málo zajimavých karet, které budou doplněny o klasické karty typu Bang! či Vedle.

Můj poslední dodatek z roku 2015 nesl jméno El Paso. Vznikl pro soukromé účely, ale z těchto tří byl myslím nejzdařilejší. Proto jsem se rozhodl ponechat jeho jméno. Z původního El Pasa zůstane většina postav a několik karet, které tak doplní karty ze Salt Lake City. Nepoužiji scénářové karty osudu, které měly hezké provedení, ale jejich hratelnost byla příliš diskutabilní.


Touner